Fala Wsparcia

Przestrzeń terapeutyczno - edukacyjna w duchu terapii 3 fali CBT

Ola Radomska-Budnik

Jestem psychologiem, psychoterapeutą w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii poznawczo – behawioralnej, terapeutą fandomowym. Prowadzę podcast Fantastyczna Kozetka, w którym łączę swoje dwie pasje fantastykę i psychologię.

Pracuję indywidualnie i z parami w łącząc nurty tzw. 3 fali CBT: terapię akceptacji, zaangażowania i terapię schematów i terapię dialektyczno – behawioralną.

W swojej pracy cenię sobie autentyczny kontakt z pacjentami. Poza uprawomocnieniem i zainteresowaniem, które okazuję pacjentom, często żartuję, wplatam w spotkania metafory z „Wiedźmina”  i bywam „upierdliwa” w sprawdzaniu faktów – tak, aby w bezpiecznej, akceptującej i dobrej atmosferze wprowadzać zmiany i budować życie warte przeżycia.

Pomagam osobom cierpiącym na depresję, zaburzenia lękowe, zmagających się z niską samooceną, kryzysami życiowymi czy problemami interpersonalnymi.

Jestem terapeutą przyjaznym osobom LGBTQ+.

Trafiłam pod opiekę pani Oli w ciężkiej sytuacji życiowej, świeżo po wypisaniu ze szpitala psychiatrycznego, po utracie miejsca zamieszkania, chłopaka, a przede wszystkim – wiary w siebie i w sens życia. Jestem naprawdę pod wrażeniem pani kompetencji, dostępności nawet o 23, zaangażowania. Bałam się, że nie będzie mi pani w stanie pomóc przez naszą odległość (psychoterapia była online), a jednak się udało! Po drodze pojawiło się wiele różnych problemów w moim życiu – myślę, że gdyby nie pani porady i połączenie racjonalnego podejścia z empatią to nie byłabym w tym miejscu, w którym jestem dzisiaj – dała mi pani narzędzia do wykucia lepszego życia.

Pacjentka

Na konsultacji z Olą czułam się wysłuchana i zrozumiana. Pomogła mi znaleźć wytłumaczenie dla mojego przeżywania i możliwe ścieżki poradzenia sobie z nim. Jej interpretacje bardzo do mnie trafiły, a przy tym Ola jest serdeczną osobą! Polecam 🙂

PATRYCJA

Po kilku wizytach u Pani Oli mogę śmiało stwierdzić, że dobrze trafiłam. Zawsze wysłucha, okaże empatię i podpowie konkretne strategie, jak radzić sobie z problemami. Czuję też, że nasze sesje tworzą logiczną i spójną całość, a nie są po prostu losowymi spotkaniami.

Pacjentka

Gdy z nią rozmawiam, czuję, że rozmawiam ze sobą, że to rzeczywiście JA rozwiązuję problemy. Słyszę siebie, swoje myśli. Ola nie ocenia – ani negatywnie, ani pozytywnie. Słucha i zadaje pytania, które kierują moje myśli w stronę rzeczywistych problemów i skutecznych rozwiązań.

DOMINIKA

Pani Aleksandra jest aniołem wśród terapeutów. Jest niesamowicie ciepła i przyjazna, od razu można poczuć bezpieczeństwo i spokój. Dodatkowo widać ogromne powołanie do pomocy ludziom. Nie narzuca swojego zdania tylko pomaga odkryć je w sobie samym. I już po zaledwie kilku wizytach czuję wyraźną zmianę w sposobie myślenia. Zdecydowanie polecam i będę uczęszczać regularnie.

Pacjentka

„Dzisiejszy dzień był mniej optymistyczny, jednak wiedziałam już, co robić, czemu się przyjrzeć, a to wszystko dzięki spotkaniom z Olą. Na samych spotkaniach czułam się najważniejszym człowiekiem na ziemi, a Ola okazała się wspaniałą przewodniczką na mojej drodze w głąb siebie. Nie żałuję ani chwili wspólnej pracy

ELA

Oferta

Prawdziwa odkrywcza podróż polega nie na szukaniu nowych krajobrazów, lecz na zyskaniu nowych oczu

Marcel Proust

Trening umiejętności DBT

Trening umiejętności DBT jest formą dodatkową do terapii indywidualnej, wg. badań wzmacniający jej efekty. Podczas treningu uczymy się uważności, radzenia sobie w kryzysie, regulacji emocji
i umiejętności interpersonalnych.

Konsultacja psychologiczna

Jest to spotkanie z elementami diagnozy psychologicznej, które służy zorientowaniu się w Twoim obecnym funkcjonowaniu, weryfikacji, w czym i w jaki sposób możemy pomóc.

Warsztaty i szkolenia

Warsztaty uważności, kompetencyjne, profilaktyczne stacjonajnie i online.

Konsultacje dla par

Wiem, jak ważne jest rozumienie siebie nawzajem. Uczestniczę razem z parami w procesie zrozumienia, pokazując m.in. umiejętność uprawomocnienia i dialektyczny sposób wdzenia.

Wsparcie krótkoterminowe

Spotkania w duchu terapii akceptacji i zaangażowania (ACT) z elementami psychoedukacji, by zrozumieć, co się dzieje i poszukać rozwiązań, które pomogą w budowaniu wartościowego życia.

Psychoedukacja

Na blogu piszę o zdrowiu psychicznym, terapiach 3 fali oraz inspirujących zagadnieniach i materiałach.

48467c88f2a9ee358a72792b7bf292dc211c059bc0fc8976db60bb9af1bceee2