Ucieczka od rzeczywistości a może metafora naszych życiowych zmagań?

Zapraszam Cię na magiczno-heroiczny webinar, podczas którego odpowiemy sobie na pytanie: Czy i jak fantastyka może pomóc radzić sobie z życiowymi kryzysami?

Każdego spotykają czasem trudności. Co raz więcej mówi się też o depresji, zaburzeniach lękowych czy kryzysach życiowych. Na szczęście możemy pomóc sobie dzięki naszym ulubionym bohaterom i historiom z fantastycznych światów (i nie tylko). Zapraszam Cię na magiczno-heroiczny webinar z elementami warsztatowymi.

w

Co będzie się działo?

– przyjrzysz się historii, którą opowiadasz sobie o sobie,

– poznasz swojego antagonistę, czyli Twoje wewnętrzne przeszkody i zmagania,

– zastanowisz się nad swoimi wartościami, czyli celem Twojego wewnętrznego protagonisty,

– zrobisz remanent swoich sojuszników i ekwipunku bohatera, nauczysz się udowodnionych naukowo (;)) metod zwyciężania nad swoim antagonistą,

– napiszesz opowieść, która będzie Cię wspierała w trudnych momentach (umiejętności literackie nie są wymagane).

 

Gdzie?

Online, link do webinaru zostanie przesłany w dniu spotkania

Kiedy?

13 września 2022, godz. 19

Prowadząca

Ola Radomska-Budnik

Samozwańczy terapeuta fandomu fantastycznego, psycholog, psychoterapeuta poznawczo – behawioralny w trakcie szkolenia, Wielbicielka Wiedźmina, ale i też fantastyki young adults. Zapalony mistrz i gracz RPG, od niedawna próbująca swych sił w cosplayu.

Terapeutycznie pracuje głównie z nastolatkami i młodymi dorosłymi, łącząc nurty tzw. 3 fali CBT: terapię dialektyczno – behawioralną, terapię akceptacji i zaangażowania i terapię schematów.

Temat by już poruszany podczas konwentów fantastyki Pyrkon 2022 oraz Skiercon 2022 i został bardzo ciepło przyjęty. Poniżej wpis z prezentacją i materiałami do warsztato-prelekcji.

Co daje nam samowspółczucie, czyli nowe trendy w psychoterapii poznawczo – behawioralnej

Terapia poznawczo-behawioralna przeszła – i wciąż przechodzi – długą drogę w kierunku zmian. Klasycznie wciąż możemy myśleć o tym nurcie jako o wypełnianiu karteczek, to świeższe spojrzenia – jak ACT, DBT czy MBCT oferują trochę co innego. Jak w tym wszystkim...
48467c88f2a9ee358a72792b7bf292dc211c059bc0fc8976db60bb9af1bceee2