Czasami, gdy chcemy wesprzeć osobę zmagającą się z depresją, popełniamy pewne błędy i zamiast pomocy jesteśmy sprawcami przemocy, której na pierwszy rzut oka nie widać – gaslightingu. Jak uniknąć tych błędów? O tym opowiadałam podczas sreama charytatywnego „Skrajnie zawzięta walka o serotoninę. vol 4” 

Stream odbywał się z inicjatywy Adriana Kaszuby, który prowadzi kanał zajmujący się głównie grami fabularnymi i sotrytellingiem, Skrajnie Poczytalny. Co roku jednak zwołuje osoby z fandomu erpegowego oraz specjalistów, by zebrać środki na rzecz wsparcia Fundacji Twarze Depresji

W 2024 roku wzięłam udział w streamie razem z Weroniką, przy czym każda z nas opowiedziała o innym aspekcie zdrowia psychicznego. Prelekcję Weroniki znajdziesz TUTAJ.

Zapraszam do wysłuchania prelekcji nt. wspierania osób w depresji

Autorka tekstu

mgr  Ola Radomska-Budnik - psycholożka, psychoterapeutka poznawczo - behawioralna (cert. PTTPB nr 1884). Pracuje terapeutycznie z osobami dorosłymi i nastolatkami, korzystając z terapii schematów, umiejętności DBT oraz Superhero Therapy (ACT). Swoją pasję do psychologii i fantastyki łączy w ramach podcastu i działań Fantastycznej KozetkiPrywatnie realizuje pisarskie marzenia i spędza czas w fantastycznych światach gier fabularnych.

48467c88f2a9ee358a72792b7bf292dc211c059bc0fc8976db60bb9af1bceee2